Design Möbler
1163208
David Rosén

DAVID ROSÉN, soffbord, ur Triva Dura-serien, Nordiska Kompaniet. 1960-tal.

Bord med stomme av teak och emaljerad skiva. Plakettmärkt. Skivan signerad P. Törneman och daterad -63. Längd 136, bredd 56, höjd 53 cm.

Slitage. Skivan med smärre skada.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H60
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
190
214
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
10 jul 17:14
2 000 SEK
10 jul 17:11
1 900 SEK
10 jul 16:45
1 800 SEK
10 jul 15:10
1 700 SEK
10 jul 14:46
1 600 SEK