CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, glas. Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Oval form med underfång i blått. Signerade Orrefors RD 1323. Höjd utan sockel 32 cm. Total höjd utan skärm 37,5 cm.
Ej funktionstestad. Smärre repor.