ALICE NORDIN, taklampa, Böhlmarks, 1900-talets början, signerad.

Taklampa av Alice Nordin för Böhlmarks. Patinerad brons. Kupor av glas. Sju ljuspunkter. Diameter 63, höjd 70 cm.

Sprickor i glas. Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK