BYRÅ, Gustaviansk stil, sk Hauptmodell, 1900-talets mitt.

Byrå med stenskiva. Fanerad med bland annat palisander och björk. Intarsiadekor. Beslag av mässing. Bredd 120, bredd 58, höjd 87 cm.

Nagg. Smärre slitage. Märken. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

197. Josef Frank, bord, modell "U601" (skivan) & "U491", Firma Svenskt Tenn, 1960-70-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
140 000

ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK