Byrå med stenskiva. Fanerad med bland annat palisander och björk. Intarsiadekor. Beslag av mässing. Bredd 120, bredd 58, höjd 87 cm.
Nagg. Smärre slitage. Märken. Nyckel saknas.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här