Konst Modern svensk konst
1165106
Olle Nyman
(1909-1999)
Olle nyman, olja på pannå, signerad o nyman

OLLE NYMAN, olja på pannå, signerad O Nyman.

Landskap med barn. 27 x 39 cm.

Slitage längs panelens kanter, synligt i ramen.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32

Utropspris
3 000 SEK