HÖRNSKÅP, Nygotik, Sverige, 1800-talets mitt.

Hörnskåp fanerat med ljus flammig björk, två dörrar med bakomliggande hyllor. Bredd ca 80, djup ca 54, höjd ca 193 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador och lagningar. Nedre skåpet går ej att låsa.

Utropspris
5 000 SEK