Stomme av palisander. Lösa plymåer i rygg och sits, klädsel av skinn. Pall märkt med etikett. Sitthöjd ca 35 cm.
Smärre slitage. Repor. Skinn med bristningar, några mindre hål vid armlän.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10