THOMAS LUNY, olja på duk lagd på pannå, bär signatur T. Luny och daterad 1779.
Fartyg utanför Holländska kusten. 42,5 x 56,5 cm.
Duk lagd på pannå. Retuscher. Smärre färgbortfall. Krackelyr. Slitage. Skrapmärken. Oxiderad fernissa.