POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1960-tal.
Teak.
7 hyllplan, vardera 80 x 20 cm.
1 hyllplan med skrivbordsyta. 80 x 38 cm.
1 hurts 80 x 36, höjd 42 cm.
1 hurts med två lådor, 80 x 40, höjd 9 cm.
1 vitrinskåp med 1 glasplan samt två glasdörrar, 80 x 24, höjd 34 cm.
1 tidningshylla, 80 x 30 cm.
3 väggfästen höjd 197 cm.
14 konsoler 25 cm.
2 konsoler v-form 27 cm.
4 konsoler 44 cm.
Märken. Repor. Smärre slitage. Smärre fanerskador.