HÖRNSKÅP, daterad 1768.

HÖRNSKÅP, daterad 1768.

Tvådelat målat skåp daterat 1768 på insidan av dörr. Två dörrar med bakomliggande hyllor, överdelen med två lådor och hyllor. Bredd 76, djup 52, höjd 208 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat. Smärre skador, lagningar och slitage. Något maskstunget.

Utropspris
2 500 SEK