Silver Bägare & Skålar
1171185
CG HALLBERG, PRAKTSKÅL på FOT med 6 BÄGARE, silver, jugend, Stockholm, 1916.
Cg hallberg, praktskÅl på fot med 6 bÄgare, silver, jugend, stockholm, 1916

Invändigt förgylld. Reliefdekor av frukter. Skålens höjd 33 cm, bägare 12,5 cm. Total vikt 1984 g.

Gåvoinskription. Förgyllningen med slitage. Bägarna med smärre bucklor och ojämnheter.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
10 510
981
1 086
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
14 aug 16:44
10 510 SEK
14 aug 16:43
10 010 SEK
14 aug 16:43
10 000 SEK
14 aug 9:16
9 250 SEK
14 aug 9:16
9 050 SEK