FÅTÖLJER, 4 st, "Milton", Bruno Mathsson, Dux, 1900-talets sista kvartal.

Stomme i kromad metall. Stoppad och djuphäftad klädsel av textil i grönt. Sitthöjd 42 cm.

Fläckar, slitage. En fåtölj med mer slitage i underkant av sits.

Utropspris
10 000 SEK