SKULPTUR, metall. Tidigt 1900-tal. Häst

Svartpatinerad. Hingst. Monterad på fotplatta i trä. H 39, L 40, D 16. Med fotplatta H 45, L 45.

Helhetsintrycket är gott. Åldersrelaterat slitage. MOntering avsedd att stå mot vägg

Utropspris
3 000 SEK