STOLAR, 4 st, biedermeierstil, Baltikum, 1900-talets första hälft

Ryggbrickan med skuren dekor. Sabelben. Löstagbar, stoppad sits. Sitthöjd 47 cm, bredd 47,5 cm, höjd 89 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Repor. Torrsprickor. En med senare klädsel

Utropspris
300 EUR