Design Övrigt
1172372
ARNE JACOBSEN, vägglampor 2 st, "AJ-Eklipta", Louis Poulsen/ licenstillverkare Orno, Stockmann 1960-tal.
 licenstillverkare orno, stockmann 1960 tal

Orno modell nummer "950-002". Metallstomme med 2 ljuspunkter, kupa i vitt opalglas. Diameter 33 cm.

Slitage. Kuporna med tillverkningsrelaterade märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
270
2 880
300
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (14 bud)
5 sep 16:11
270 EUR
5 sep 16:11
250 EUR
5 sep 16:11
250 EUR
5 sep 16:10
220 EUR
5 sep 16:10
200 EUR