JOSEF FRANK, sänggavlar, två par, modell 837, Firma Svenskt Tenn.
Mahogny och mahognyfaner. Lösa delar för montering medföljer. Bredd 115 cm.
Formgivna under 1930-talets andra hälft.
Smärre slitage.