60 numrerade backar, 4 fack samt 2 låsbara lådor. Vikdörrar. Björk, massiv och faner. Höjd ca 155 cm, bredd 112 cm, djup 42 cm.
Innermått: backar (1-60) ca 33 x 23 cm
lådor (2st) ca 32,5 x 23 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador, märken. Sockel med slitage.
Östervångskolan Lund.