FÅTÖLJER, ett par, jugend, omkring 1900, möjligen Carl Westman.
Ett par fåtöljer av betsad ek. Resårsits med tygklädsel samt lösa dynor. Bredd 81, djup 81, höjd 83, sitthöjd 39 cm.
Senare klädsel. Slitage. Repor. Fläckar. Avslag.