Konst Grafik
1173545
Christo & Jeanne-Claude
(Född 1935)
Christo & jeanne-claude, collage med litografi och silkscreen, 1986, signerad och numrerad ap 132/200.

CHRISTO & JEANNE-CLAUDE, collage med litografi och silkscreen, 1986, signerad och numrerad AP 132/200.

"THE MASTABA, PROJECT FOR KUNSTVEREIN, KOLN". 83.8 x 66.7 cm. Tryckt av Domberger och med deras blindstämpel. Plexiglashölje totalt 85 x 68 x 5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
15 000 SEK