Fanerat med palisander. Överdel med dörrpar och bakomliggande barinredning och lådor. Nedtill med dörrpar och bakomliggande kyl. Bredd 90, djup 52, höjd 132 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Skiva med fanerskador i bakkant. Repor. Ej funktionstestad kyl. En dörr något hängande.