NILS EMIL LUNDSTRÖM, bordslampa, porslin, jugend, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Handmålad blomsterdekor. Signerad E, stämplad Rörstrand. Total höjd inklusive skärm 48 cm. Tygskärm medföljer.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Borrad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10