SPEGELLAMPETTER, ett par, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.

Ovala förgyllda och bronserade spegellampetter med lösa ljusarmar av mässing, för ett ljus vardera. Ca 49 x 28 cm vardera.

Omarbetade och kompletterade, möjligen ursprungligen ramar. Slitage, smärre skador och lagningar.

Utropspris
6 000 SEK