Ovala förgyllda och bronserade spegellampetter med lösa ljusarmar av mässing, för ett ljus vardera. Ca 49 x 28 cm vardera.
Omarbetade och kompletterade, möjligen ursprungligen ramar. Slitage, smärre skador och lagningar.