KAFFESERVIS, 3 delar, silver, kaffekannan med finska importstämplar, Jorma Tapio Hietanen, Helsingfors, 1976.

Godronnerad dekor. Kaffekannan med gångjärnförsett lock, höjd 19 cm. Gräddsnäckans höjd 14 cm, sockerskålens höjd 12 cm. Totalvikt ca 1380g.

Anlupen. Smärre slitage.

Utropspris
600 EUR