LE CORBUSIER & CHARLOTTE PERRIAND, fåtöljer, ett par, "LC3", Cassina.
Etikettmärka Cassina samt i stålet märkta LC Cassina samt med nr LC 3 003294 samt LC 3 003139. Karmar i förkromat stålrör, dynor i svart läder. Sitthöjd 35 cm.
Slitage. Märken. Repor.