STOLAR, 3 st, av Johan Hammarström (mästare i Stockholm 1794-1812, sengustavianska.

Målade. Genombruten rygg med krönande humlekvist. Lös stoppad sits. H-kryss. Två signerade IHS. Sitthöjd 40 cm.

Färgslitage. Något maskstungna. En med sargskada på insidan.

Utropspris
4 000 SEK