Byrå av mahogny med tre lådor och dekor av kannelyr. Skiva av sten. Bredd 103, djup 49, höjd 83 cm.
Nagg på skivan. Anlupen metall. Slitage. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10