JOAN MIRO, färglitografi, signerad och numrerad 19/50.
"L'Indifférent", utförd 1955 på vélin d'Arches. Bildmått 52 x 70. Utgiven av Maeght, tryckt hos Mourlot. Maeght nr 143.
Gulnat papper, blekta färger. Ej examinerad ur ram.
Sydsvenska Dagbladets konstsamling.
Maeght ML II nr 143.