OLOF KETTUNEN, stolar, ett par, tillverkare J. Merivaara, 1900-talets mitt.

Modellnummer TU611. Fast stoppad konstläderklädsel i svart, metallben. Bredd 65 cm, sitthöjd ca 42 cm, total höjd 68 cm.

Slitage. Repor. Repa med färgförlust.

Utropspris
500 EUR