Målade stolar med räfflade pinnar i ryggen och dekor delvis av pastellage. Fasta stoppad sitsar. Sitthöjd ca 49-52, höjd ca 85-89 cm vardera.
Renoverade och kompletterade med senare målning, förstärkningar och smärre lagningar. Slitage, färgbortfall.