TORSTEN RENQVIST, olja på duk, signerad och daterad -46.
Eldare. 46 x 38 cm.
Krackelerad, duken ospänd.
Tidigare ägare var barndomsvän med konstnären. Därefter i arv till nuvarande ägare.