FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, Skålar, 3 st, risporslin, två signerad Arabia -F.H.Kj- Made in Finland.
Signerade: höjd 13 cm samt 10 cm, bredd 14,5 cm. Runt skål märkt "Stockmann 125 Arabia", höjd 9,5 cm, ø 21,5 cm.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10