GUNNAR MYRSTRAND & SVEN ENGSTRÖM, satsbord, ur Ideal-serien, AB Skaraborgs Möbelindustri, Tibro, formgivet 1951.
Satsbord fanerat med teak. Större bord med två lådor samt två mindre bord. Etikettmärkt Skaraborgs Möbelindustri AB Tibro Sweden. Bredd 85, djup 41, höjd 58 cm.
Helhetsintrycket är gott. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.