CARL FAGERLUND, taklampor, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Ett par taklampor av tonat glas och mässing. Diameter 32, höjd 22 cm vardera.
En med kantnagg vid insida skål. Ej funktionstestade.