PLAFONDER, ett par, möjligen Carl Fagerlund, Orrefors 1900-talets senare del.

För sex ljuspunkter, stomme av mässing, gjuten skärm av glas, diameter 40 cm

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK