HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.

Målad. Tudelat. Överdel med en dörr och bakomliggande hyllplan samt skev hylla. Underdel en dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 104, djup ca 70. Höjd 190 cm.

Senare målning. Torksprickor, slitage, något maskstunget. Senare fotavslutningar. Lås med defekt. Senare beslag. Senare beslag.

Utropspris
6 000 SEK