LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, Orno 1940-tal
Tillverkad av keramik i form av blomkruka med metallstänger för att efterlikna en blomma. Bredd 35, höjd 74 cm
Slitage. Repor. Smärre färgbortfall