VITRINSKÅP, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, brickmärkt för Nordiska kompaniet.

Förgyllt och bronserat vitrinskåp med en dörr och glashyllor. Bredd 79, djup 39, höjd 170 cm. Nyckel finns.

Obetydligt slitage. Obetydligt bortfall av förgyllning.

Utropspris
4 000 SEK