EILEEN GRAY, bordslampa, nr 71, Jumbo Frankrike, 1900-talets första hälft.
Formgiven 1935. Delar i kromm samt delvist målad i grågrönt. Höjd ca 30, bredd 38, djup 24 cm
Ej funktionstestad. Slitage. Repor. Smärre färgbortfall
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10