Dekor av rocaille och blommor i relief, genombruten överdel med avslutande ekollonknopp, höjd 21 cm, vikt 244 gram
Sannolikt senare ekollonknopp. Åldersrelaterat slitage. Anlupen. otydliga stämplar. Otydlig signatur.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10