Konst Klassisk svensk konst
1179776
Olle Hjortzberg
(1872-1959)
Olle hjortzberg, olja på pannå (plankor) signerad daterad 13/6-45.

OLLE HJORTZBERG, olja på pannå (plankor) signerad daterad 13/6-45

Skira blommor. 60 x 80 cm.

Krackelerad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T10
Proveniens

Ursprungligen del av väggfält från Olle Hjortzbergs sommarstuga i Kummelnäs

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

5 600
520
578
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
5 okt 19:55
5 600 SEK
5 okt 18:04
4 000 SEK
30 sep 18:05
1 000 SEK