Skiva av marmor. Fanerad med bl a valnöt, dekor av intarsia. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 111. Djup 48. Höjd 90 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Lösa delar medföljer.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10