Bord i lackad björk, skivans mått 64,5x32 cm, höjd 63,5 cm, bär tillverkarens etikett "Lahden Puunjalostus Oy" på baksidan, delvis bortsliten.
Spegel med slipade kanter och trähandtag, 69x40 cm.
Stolar i lackad björk, totalhöjd ca 78 cm, sitthöjd ca 40 cm. Stoppad sits med gulsvart tyg.
Repor på stolarnas ryggstöd. Skåpets interiör delvis bytt. Åldersrelaterat slitage.