CARL GYLLENBERG, olja på duk, a tergo signerad Carl Gyllenborg och daterad -59 (?).
"Construction alogic" 73 x 116 cm.
Obetydligt slitage. Obetydlig repa.
Aspect, Paris, 1961.
Katalog från Liljevalchs konsthall 1961 medföljer.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
5 000 SEK