Design Övrigt
1181730
Lars Holmström
(1894-1959)
Lars holmstrÖm, vägglampetter, 4 st, mässing, arvika, 1900-talets andra hälft.

LARS HOLMSTRÖM, vägglampetter, 4 st, mässing, Arvika, 1900-talets andra hälft.

Lövformade med hamrad yta. Svängda ljusarmat. Bredd 16. Höjd 30 cm.

Smärre slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK