Fanerad med bland annat Mahogny. Intasiadekor med festong och rosetter. Beslag samt fotavslut i brons.
Nyckel saknas.
Höjd 80 cm. Längd 96 cm, Djup 50 cm.
Smärre repor och fanerskador. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.