POUL HUNDEVARD, sideboards, ett par, Danmark, 1960/70-tal.
Fanerade med palisander. Skjutdörrar med bakomliggande lådinredning. Brännmärkta made in denmark DANISH FURNITUREMAKER'S CONTROL. Längd 108, djup 43, höjd 43 cm.
Smärre slitage. Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.