JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.
Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas (en el jardín de Miró)", tryckt av La Polígrafa SA Barcelona, utgiven av Ediciones Polígrafas SA Barcelona. (Arches). Bladstorlek 49 x 72 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Mourlot 1067.