KOLONNSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Kolonnskåp fanerat med mahogny. En dörr med bakomliggande hyllor och skedhylla. Skuren dekor, svängda fötter. Bredd 70, djup 47, höjd 158 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage och lagningar. Smärre torrsprickor.

Utropspris
8 000 SEK