Bestående av utdragbart bord, två karmstolar och fyra stolar. Valnöt och valnötsfaner. Två iläggsskivor varav en med sarg. Bordets längd (70+70-50+50) totalt 240, bredd 96, höjd 73,5 cm. Stolarnas sitthöjd ca 45, höjd ca 83-85 cm vardera.
Smärre slitage. Repor.