STOLAR, 6 st, Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Målade stolar med skuren dekor. Lösa stoppad sitsar. Sitthöjd ca 50, höjd 99 cm vardera.

Renoverade och kompletterade med senare målning. Förstärkningar och smärre lagningar. Slitage, färgbortfall.

Utropspris
12 000 SEK